U někoho se to může stát jen výjimečně, může být na vině únava, stres, a po odstranění těchto příčin se vše může vrátit do normálu.
Pokud se to však stává častěji, v první řadě je nutná komunikace, především s partnerkou, ta by neměla v tom případě muže „shazovat“, nebo ho ještě k tomu obviňovat z nevěry apod., ženy by si měly uvědomit, že tohle je pro muže velmi zásadní a důležitá věc, a pokud (což činí většina mužů) o tom sami mluvit nechtějí, ženy nejlépe ať v komunikaci převezmou iniciativu.
Čím častěji se to Vašemu partnerovi stane, tím z toho bude skleslejší a každého pohlavního styku se začne spíš bát. Dříve než začnete uvažovat o návštěvě lékaře, která možná ještě není nutná, zkuste si o tom s partnerem promluvit, sama mu zkuste navrhnout, že se nebudete nějakou dobu milovat, ale jiných sexuálních radovánek se vzdávat nemusíte, jen nemusí přímo dojít k pohlavnímu styku, muž musí pocítit, že je stále pro Vás žádoucí a tenhle „problém“ nebrání v sexuálních prožitcích Vás obou.
Během té doby, při úpravě mužovy stravy, odpočinku, doby spánku, odstranění stresu apod., si dopřávejte v sexu vše, co se Vám oběma líbí, možná časem tento problém vymizí sám od sebe.
Někdy ale nepomůže nic takového a je třeba navštívit lékaře:
Pokud problémy přetrvávají po dobu několika týdnů či snad dokonce měsíců a muž za tu dobu ani jednou není schopen dosáhnout ztopoření, přes odstranění stresu atd., jak je psáno výše, je čas navštívit lékaře, určitě je to lepší, než se tím zbytečně trápit, žena by v tom měla být svému muži oporou a nabídnout mu návštěvu lékaře třeba sama a jít tam s ním.
V dnešní medicíně si i s tímto problémem vědí rady, ať už formou tabletek (tím myslíme opravdu předepsané od lékaře a ne objednané přes internet)!!!, injekcí, nebo např. podtlakových pump.
Po léčbě se erekce většinou upraví, ale není dobré sex plánovat, různě se na něj připravovat, nejlepší je i po léčbě nechat věcem volný průběh.