Ohříváte jídlo ve špinavé mikrovlnce? Tak toto není moc chutné! I když je její vyčištění nepříjemné, existují některé užitečné triky, které vám ušetří čas a peníze. Mimochodem, nemusíte čistit troubu s chemickými saponáty. Díky užitečným domácím prostředkům se můžete také snadno zbavit povlaků a špatných pachů. Čerstvé znečištění stačí často jen otřít hadříkem. Starých tukových zbytků a staršího povlaku se ale tak jednoduše nezbavíte. Ale po vyčištění bude jako nová.
Bezpečné domácí prostředky:
● Dejte trošku čistícího prostředku na nádobí do misky s vodou, vložte do trouby aspusťte nakrátko vaření a poté nechte odpočinout. Skrze vodní páru pak můžete snadno utřít zbytky vlhkým hadříkem.
● Ocet nebo kyselina octová:alternativou k čistícímu prostředku může být voda s octem ohřátá v mikrovlnné troubě a ta pak může být stejným způsobem umyta hadříkem.Pokud se vám nelíbí vůně octa, můžete se rozhodnout pro citron. Tyto dva prostředky můžete použít na čištění i jiných kuchyňských zařízení.
● Plátky citronu:jednoduše nakrájejtecitron a vložte jej do misky nebo talíře vodou a ohřejte ho na krátkou chvíli na nejvyšší stupeň. Odpařená citronová voda nejen odstraňuje nepříjemné pachy, ale i znečištění lze snadno odstranit hadříkem. Mimochodem, citronová šťáva je také zázračný lék na keramické varné desky.
Mikrovlnnou troubu vyčistěte i zvenčí
I zvenku byste měli příležitostně vyčistit mikrovlnnou troubu. Šasi můžete jednoduše otřít hadrem namočeným ve směsi vody a octa. Kartáčované nerezové kryty by měly být otřeny ve směru kartáčování, abyste je zbavili nečistot.
Abyste se v budoucnu vyhnuli tvrdé nečistotě, měli byste mikrovlnnou troubu po každém použití otřít trochou vody s octem nebo citronem. Stříkání citronové šťávy zajišťuje příjemnou vůni. Takto se později vyvarujete velkých čisticích akcí.